Co dělat, když najdu přehřátého psa v autě?

Co dělat, když najdu přehřátého psa v autě?
Snad nejčastější diskutované téma v letních měsících. Každý rok při v parných dnech vídáme články, které kolují v médiích o přehřátých psech, rozbitých sklech u aut… Píše se o tom, mluví se o tom a stejně dochází pravidelně k tomu, že jdete po ulici a vidíte přehřáté psy v zavřených a opuštěných autech. Co teď?!

V první řadě si uvědomte, že ve chvíli, kdy rozbijete okénko u cizího auta, poškozujete cizí majetek a můžete být trestně stíhány!  Zákon totiž říká, že jakmile škoda na cizím majetku přesáhne hodnotu více jak 5 000 Kč, jedná se o trestný čin poškozování cizí věci. Za takový to prohřešek můžete vám hrozí až rok odnětí svobody.

Správný postup – i v souladu se zákony je, že se máte nejprve začít shánět po majiteli vozidla. Stojí li vůz před obchodním domem, vyhledejte co nejrychleji informace obchodu a nechte vyhlásit SPZ auta, ve kterém pes je. Zavolejte na 156 (městská policie) nebo 158 (státní policie) a vyčkejte na jejich příjezd. Průběh celého dění doporučujeme natočit na video. Je -li příjezd PČR moc dlouhý a stav psa se zhoršuje, to znamená, že pes upadá do agonie, nereaguje, jen leží, hyperventiluje nebo upadá do bezvědomí, nastává tzv krajní nouze, kdy jste oprávněni okénko rozbít. I tak vám ale doporučujeme, aby jste si vše natočili na video, sehnali si svědky. Chráníte tím sebe a budete mít důkazy o tom, že byl pes opravdu ohrožen na životě.
A co se psem, kterého vytáhnete z přehřátého auta? Přečte si článek Co dělat, když je pes přehřátý nebo doražte na náš seminář, kde si vše ozkoušíte v praxi!

Chtěli bychom poprosit za všechny živé bytosti – nenechávejte zvířata, děti ani seniory zavřené v autech. Žádný život nestojí za koupený rohlík nebo odeslaný balíček na poště!