Co to ten BOWEN vlastně je?

Jak jste již asi zaznamenali, vypsali jsme pro vás nový kurzík a to Psí brnkačka podle Thomase Bowena. No ale co to ten Bowen vlastně je? Napsala jsem pro vás kratičký článek, kde se to dozvíte!

Jedná se o holistickou techniku, bývá velmi šetrná (záleží na terapeutovi). Tělo je při této technice vnímáno jako jeden celek, nebývá ošetřovaná jen “postižená” část těla, ale celé tělo. Technika funguje na principu “přebrknutí” přes sval či šlachu. Tento pohyb – přebrnknutí je to, co je potřeba se správně naučit a dostat do rukou. Při ošetření metodou podle Thomase Bowena mají hmaty určitý řád a ošetřujeme v jasně daném pořadí na přesně daných částech těla. Mezi jednotlivými pohyby se dělají krátké pauzy, aby hmat mohl “doznít” a tělo mohlo informaci zpracovat. 

Výhoda této techniky je, že je nenáročná pro terapeuta, ve většině případech velmi příjemná pro ošetřovaného! Výhodou také je, že není podmínkou, aby ošetřované zvíře leželo na boku (to patří k nejčastějším obavám majitelů, kteří přijdou na ošetření). Pravdou ale je, že si zvíře většinou ulehne do pohodlné pozice samo po pár brnknutí.

Kdo by měl na kurz dorazit? Každý, kdo má doma sportovního psa, kdo má zvíře, které trpí pohybovými obtížemi. Na seminář mohou dorazit i lidé, kteří se chtějí vzdělávat v oboru fyzioterapie zvířat nebo v tomto oboru již pracují a chtějí zdokonalit své techniky. Na seminář mohou ale dorazit i lidé, kteří mají doma gaučáka a občas s ním jdou na výlety a chtějí mu po pořádné procházce dopřát domácí ošetření. Není také výjimkou, že pravidelným ošetřováním touto metodou se z bázlivých psů stávají ňuňací mazlíci (na toto tvrzení nemáme žádný oficiální výzkum, ale příběhy z naší praxe mluví za vše :-)…). 

Vhodná je pro jakýkoli věk zvířete – od štěňátka po psí seniory. To patří mezi velké výhody Bowen techniky! Na naše semináře můžeme dorazit se svým chlupáčem, na kterém se vše naučíte! Kdo nemá psíka, napište tuto informaci do přihlášky do poznámek – bafana vám půjčíme.

Věříme, že jsme vám objasnili, co to ten Bowen vlastně je a uvidíme se společně na víkendovém semináři! Přihlásit se můžete přes přihlášku na tomto webu.