Kdo jsme a co děláme?

Kdo jsme a co děláme?

První Pomoc Psa je komunita nadšenců, kteří chtějí šířit osvětu a třeba tím pomoc zachránit pár psích životů. Učíme majitelé hafanů (a nejen ty) jak poskytnou první pomoc pro psa v akutních a život ohrožujících stavech. Mimo jiné náš projekt má hlubší přesah, ve kterém propojujeme a sdílíme naše zkušenosti v kontextu psího života: veterinární činnost, rehabilitační činnost, záchranářská činnost, fotografická a ilustrátorská činnost, výchovná činnost,… Lidé si často neuvědomují do čeho má logiku investovat. Dovolíme si nápovědu: zdraví a vzdělání. A právě tyto dvě sféry propojuje náš projekt První Pomoc Psa a aplikuje jej na naše psí přátele. První Pomoc Psa je projekt, který má ambice se rozšiřovat o další služby a produkty.

Bc. Katka Šponarová

Bc. Katka Šponarová

S první pomocí a ošetřováním zvířat si prošla už jako dítě, kdy chodila vypomáhat na psí útulek. Při škole, v rámci praxe pracovala na non-stop veterinární klinice, kde následujících 5 let působila jako veterinární sestřička. Později se zaměřila na obor  fyzioterapie psů. Praxi ohledně poskytování první pomoci – ať už lidem či psům získala, ale i v rámci kynologického záchranářského výcviku. Nyní je dobrovolný atestovaný psovod u České hasičské jednoty Příbram a ZBK Pardubice. Má chuť se neustále vzdělávat a posouvat se v tomto oboru dále. I proto na svět přivedla tento seminář, který jí brouzdal v hlavě přes pět let. Začala psát skripta, dala dohromady vše potřebné, přemluvila kolegyňku Martinu a seminář byl na světě 🙂 (zas tak moc jí přemlouvat nemusela). 

MVDr. Martina Frühauf Kolářová

MVDr. Martina Frühauf Kolářová

Od malička chtěla být veterinární lékařka, ke zvířatům jí to prostě vždy táhlo. Po gymnáziu byla úspěšně přijata na Veterinární a farmaceutickou fakultu v Brně, kde se po 6 letech, její sen, stal realitou. Bylo na čase teorii převést do praxe. Veškeré případy a zkoušky se staly skutečností. Po škole nastoupila na praxi – Veterinární klinika Horoměřice, kde se specializuje na Drobné savce a na Fyzioterapie psů, kde působí dodnes. Tisíce odpracovaných hodin nejen na pohotovosti ji daly dostatečné zkušenosti při řešení akutních a urgentních případů. I přesto se v oboru akutní medicíny neustále vzdělává a protože své znalosti ráda předává dál, rozhodla se zapojit do projektu První pomoc psa. A dokud jí mozek bude fungovat, stále vzdělávat bude :o)

Štěpán Stránský

Štěpán Stránský

Fotoreportáže z akcí pořádaných projektem První Pomoc Psa je práce mojí maličkosti, stejně tak veškerá grafika a vizuální identita tohoto projektu. Tištěné publikace, vizitky, samolepky, reklamní předměty zdarma na českých veterinách, plakáty nejen v tramvajích, bannery v metru, to vše můžeš vidět ve vizuální identitě První Pomoc Psa.

Annie

Annie

Jsem hlavní modelka figurující v projektu První Pomoc Psa. Jsem fena neposedná, v perfektní kondici, záchranářka atestovaná na plošné hledání. Jsem velká hlídačka, miloučká a trošku egoistická potvůrka! Můžete se se mnou setkat na seminářích – první pomoc pro psy, nebo třeba na nějakém plošném hledání.

Kuvajt – Anonymus

Kuvajt – Anonymus

Programátor, administrátor webů, Bitcoin specialista. Ve vztahu se svými klienty používám výhradně nick „KUVAJT“, vzhledem k hlubokému pohrdání systémem, nejen této země, nepoužívám reálnou identitu. Projekt První Pomoc Psa pomáhám realizovat z čistě osobních důvodů, neboť jsem přišel o svého pejska v důsledku akutního stavu, který jsem neuměl vyřešit.

Jaroslav Andrle

Jaroslav Andrle

Jarda, kynolog záchranář je svojí chlupatou australskou ovčandou Nym aktivním členem ZBK Pardubice. V projektu První pomoc psa se stará o obchodní činnost a občas s námi jezdí na semináře okořenit atmosféru svým peprným humorem :-).