Jedná se o jednodenní seminář, který začíná v 9 a končí kolem 17-18 hodiny.  Den je rozdělen na dvě části – dopoledne se probírá teorie a odpoledne je praktická část semináře první pomoc pro psy. Teorií Vás provede MVDr. Martina Frühauf Kolářová , řeknete si, kdy a jak poskytovat první pomoc pro psy, jak rozpoznat prvotní příznaky akutních stavů u psa. Praktickou část má pod palcem Jana Augustová a naučí vás, jak poskytnout první pomoc pro psy v praxi. Během dne se dělají krátké pauzy na venčení a oddych,  jedna hodinová pauza na oběd, který není v ceně semináře. Seminář je zakončen certifikátem, který potvrzuje absolvování semináře.

Cena semináře je 2 800,- –není -li uvedeno jinak. V ceně jsou veškeré výukové materiály (odborná skripta, obrazová příručka), veškerý obvazový materiál na praktickou část a domů, baťůžek a malý dárek, občerstvení v průběhu semináře (nápoje, ovoce, keksy,..).

V čem se tento seminář bude lišit od ostatních? Detailněji si probereme vnější zranění, zlomeniny a jejich fixaci, luxace, probereme si i co dělat v případě, že pes pozře cizí těleso. Detailněji si i řekneme, jak se zachovat při poranění na hrudníku a břišní dutiny. Zazní i pár slov o poranění vazů, šlach a svalů, psích sportech typické pro BULL plemena, rekonvalescenci. Bohužel tato téma by vydala na samotný celodenní seminář a my se to pokusíme scucnout do max 1hodiny

Náplň jednodenního semináře první pomoc pro BULL plemena
Teoretická část:
– Zjištění stavu psa
– resuscitace
– transport, metody fixace
– vnější zranění
– zlomeniny a jejich fixace, luxace
– poranění očí, uší, tlamy
– poranění hrudníku, srdce, plic a bránice
– poranění břišní dutiny
– popáleniny
– omrzliny
– úraz elektrickým proudem
– tonutí
– otravy
– alergické reakce
– úpal, šok
Praktická část:
– fixace a transport psa
– základní vyšetření psa
– resuscitace
– ukážeme si práci s obvazovým materiálem,
naučíme se obvaz oka, ucha, hrudníku, tlapy, ocasu, tlakový obvaz
– ukážeme si vybavení lékárničky pro psa

Přednáška od Ing. Hany Matějkové, CertCAAPR (veterinární fyzioterapie)
– Nejčastější úrazy
– Přetrénovanost
– Rekonvalescence