Psí sporťáci Je to stejné jako u lidí, ale člověk si uvědomí mnohem dříve, že trénink trochu přehnal nebo že ho něco bolí a omezení nebo pauzu ve sportu si tak často dá sám. Dnešní trend je se psem dělat co nejvíce aktivit a málo kdo umí psovi dopřát správnou regeneraci. Proto je ošetření pro sportující pejsky rozhodně na pořadu dne! Dokáži vám pomoci i s tréninkovým plánem, jak zařadit správnou regeneraci a případně doporučím pracoviště na pravidelnou rehabilitaci (pokud je to nutné). Pravidelnou a správnou péčí o pohybový aparát sportujícího psa předcházíme pohybovým úrazům!
Zvíře s ortopedickým problémem Ať se jedná o chronické problémy nebo je zvíře po operaci, dokáži mu pomoci od bolesti, nastavit rehabilitační plán, doporučím aktivní cvičení.
Zvíře s neurologickým problémem Ať je pes po operaci nebo řešený konzervativním způsobem, dokáži s vámi zkonzultovat aktuální stav, nastavit rehabilitační plán. Pravdou je, že velmi záleží na typu a míře poškození. Nezřídka se stává, že takové pacienty odreferuji na plnohodnotně vybavené pracoviště. Pomohu vám vybrat takové pracoviště, aby o vaše zvíře bylo 100% dobře postaráno!
Feny po porodu nebo po kastraci Stejně jako u žen se může stát, že fenka po porodu nebo po kastraci začne výt inkontinentní. Takový problém se projevuje různě – někdy fenka jen „ukapává“ ale stává se i to, že fenka vstane a je pod ní velká louže. Tak i tak je to nepříjemné (často to i stresuje samotného psa, protože ví, že venčit se má venku, ale situaci neovládne). Pravidelným cvičením, zařazením přírodních doplňků dokáži pomoci i s těmito problémy.
Senioři/štěňátka Se štěňátky je to spíš taková hra a ukázání aktivního cvičení na propriocepci, případně pomohu jak psa správně do daného sportu připravit. U starších psů se stává, že je majitelé „odepíšou“ a řeknou on je prostě starý a už nemůže. Často stačí pár ošetření a zařazení pravidelného aktivního cvičení a pes omládne! Proto péči o psí seniory nepodceňujte a dopřejte péči i jim!
Gaučáci, útulkáči a jiní I gaučáčci si zaslouží doteky a ulevení od bolesti pohybového aparátu. Můžeme spolu nastavit domácí cvičení tak, aby bavilo vás i vašeho psa! Útulkové pejsci nebo zachránění pejsci si s sebou často nesou nehezké zkušenosti. Rukama mi prošlo nepřeberné množství bázlivých pejsků a společné budování důvěry bylo klíčovým faktorem vedoucí ke změně chování. Agresivita ale nemusí být jen projevem bázlivosti. Zažila jsem pejsky se špatně zdiagnostikovaným zdravotním problémem, které vedli k agresi (často i vůči majitelům). Správná diagnóza, vyřešení daného problému (často operací) a nastavení správného rehabilitačního postupu vč budování důvěry u psa byli klíčovým faktorem k bezbolestnému pohybu a zmírnění nebo vymizení agrese u psa.
Na závěr bych chtěla napsat, že se snažím spolupracovat se všemi veterinárními lékaři a během mé praxe se i osvědčilo referovat pejsky na daná pracoviště k „ověřeným“ ortopedům a neurologům. Proto se nebojte mě příp jen oslovit, kdyby jste si nevěděli rady s tím, komu své zvíře svěříte! Důvěra ve veterinárního lékaře či fyzioterapeuta je stěžejní k úspěšné léčbě. Nebojte se vážit případné kilometry na ortopedické nebo neurologické vyšetření – zdraví vašeho zvířecího miláčka vám za to stojí!